Dlatego Warto

Stowarzyszenie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Wydarzenia Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum Historii Żydów Polskich

Email Drukuj

Dnia 13 lipca 2017 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łomży, wspólnie z opiekunami mieli okazję zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich, które znajduje się w Warszawie. Jest to niesamowite miejsce, które pełni aż dwie funkcje jako tradycyjne muzeum oraz jako centrum kulturalno-edukacyjne.

W trakcie wycieczki zdobyliśmy wiedzę na temat wkładu Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Dzięki elektronicznym przewodnikom, można było prześledzić ich histroię począwszy od przybycia na ziemie polskie pierwszych kupców żydowskich poprzez rozwój osadnictwa na obszarze dawnej I Rzeczpospolitej aż do współczejnej histroii żydowskiej w Polsce. Wystawa stała zajmuje dwie połączone ze sobą kondygnacje podziemne gmachu muzeum. Powstała interaktywna ekspozycja składająca się z ośmiu tematycznych galerii, prezentująca chronologicznie tysiąc lat historii polskich Żydów na tle najważniejszych wydarzeń z historii Polski.  

Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnego charakteru wystawy, która zawierała liczne ekspozycje multimedialne, oddziaływała na nas poprzez obraz, słowo i dźwięki. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska ponad 170 oryginalnym przedmiotom oraz 200 sztuk replik. Ponadto w trakcie zwiedzania całego muzeum odsłuchaliśmy niezliczoną ilość nagrań audio, obejrzeliśmy setki zdjęć oraz krótkie filmy przedstawiające dzialalność Żydów w Polsce. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się aktrakcyjne animacje komputerowe.

To była bardzo interesująca wycieczka. Wszyscy byli zgodni, że jeden dzień to za mało by móc w pełni zapoznać się ze wszelkimi wspaniałościami tego niezwykłego obiektu. 

 Zarząd i członkowie stowarzyszenia dziękują za wspólnie spędzony czas, wszystkim uczestnikom WTZ Łomża oraz panu Dryrektorowi placówki Adamowi Cwalinie.