Dlatego Warto

Stowarzyszenie

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia
Wydarzenia

Muzeum Historii Żydów Polskich

Email Drukuj

Dnia 13 lipca 2017 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łomży, wspólnie z opiekunami mieli okazję zwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich, które znajduje się w Warszawie. Jest to niesamowite miejsce, które pełni aż dwie funkcje jako tradycyjne muzeum oraz jako centrum kulturalno-edukacyjne.

W trakcie wycieczki zdobyliśmy wiedzę na temat wkładu Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Dzięki elektronicznym przewodnikom, można było prześledzić ich histroię począwszy od przybycia na ziemie polskie pierwszych kupców żydowskich poprzez rozwój osadnictwa na obszarze dawnej I Rzeczpospolitej aż do współczejnej histroii żydowskiej w Polsce. Wystawa stała zajmuje dwie połączone ze sobą kondygnacje podziemne gmachu muzeum. Powstała interaktywna ekspozycja składająca się z ośmiu tematycznych galerii, prezentująca chronologicznie tysiąc lat historii polskich Żydów na tle najważniejszych wydarzeń z historii Polski.  

Wszyscy byli pod wrażeniem nowoczesnego charakteru wystawy, która zawierała liczne ekspozycje multimedialne, oddziaływała na nas poprzez obraz, słowo i dźwięki. Mogliśmy przyjrzeć się z bliska ponad 170 oryginalnym przedmiotom oraz 200 sztuk replik. Ponadto w trakcie zwiedzania całego muzeum odsłuchaliśmy niezliczoną ilość nagrań audio, obejrzeliśmy setki zdjęć oraz krótkie filmy przedstawiające dzialalność Żydów w Polsce. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się aktrakcyjne animacje komputerowe.

To była bardzo interesująca wycieczka. Wszyscy byli zgodni, że jeden dzień to za mało by móc w pełni zapoznać się ze wszelkimi wspaniałościami tego niezwykłego obiektu. 

 Zarząd i członkowie stowarzyszenia dziękują za wspólnie spędzony czas, wszystkim uczestnikom WTZ Łomża oraz panu Dryrektorowi placówki Adamowi Cwalinie. 

 

Wycieczka do Rajgrodu

Email Drukuj

Dnia 22 czerwca 2017 roku, odbyła się edukacyjno- integracyjna wycieczka do centrum Szkoleniowo-Rekracyjnego "Knieja" w Rajgrodzie. Stowarzyszenie "Dlatego Warto" zorganizowało dla osób niepełnosprawnych dwudniowy wyjazd nad jezioro rajgrodzikie. W trakcie wycieczki, uczestnicy nie tylko podziwiali przyrodę ale zdobyli wiedzę na temat drzew i roślinności lasów polskich. W czasie trwania wyczieczki, nie zabrakło interesujących spotkań, podczas których wszyscy z chęcią uczestniczyli w zabawach i grach logicznych. Wycieczkowicze mieli okazję poprzez liczne gry planszowe, gry słowne oraz edukacyjne nie tylko świetnie się bawić ale także rozwijać kreatywne myślenie i spostrzegawczość. Niesłychaną atrakcją okazało się pływanie na rowerkach wodnych, nie tylko jako forma rozrywki ale też miły trening ruchowy. Wszyscy uczestnicy tej sympatycznej wycieczki byli bardzo zadowoleni. Nie zabrakło wrażeń zarówno dla ducha jak i dla ciała a nawet też i dla umysłu.  Wycieczkowicze pragną podziękować zarządowi Stowarzyszenia "Dlatego Warto" za tak wspaniałą przygodę i czekają już na kolejny projekt wspólnych przedsięwzięć. Pragniemy również serdecznie podziękować całemu personelowi Ośrodka "Knieja", na pewno będziemy chcieli jeszcze nie raz do niego wrócić!!!!

 

III Turniej Stołowy Osób Niepełnosprawnych Łomża 2016

Email Drukuj

Po raz kolejny było miło nam być współorganizatorem wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Łomży już III Turnieju Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Łomża 2016. 

Turniej odbył się dnia 27.04.2016r. w połączeniu z Festynem Zdrowia organizowanym przez AZSP przy PWSIiP w Łomży. Organizatorami Turnieju byli: WTZ Z.S. „BONA” sp. z o.o. w Łomży, AZSP przy PWSIiP w Łomży, Stowarzyszenie „DLATEGO WARTO”, KU AZS przy PWSIiP w Łomży, ŁCRE w Łomży.

Celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego wśród osób niepełnosprawnych jak również promowanie zdrowego spędzania czasu wolnego. Spotkanie okazało się wyjątkowe pod względem liczby uczestniczących zawodników. Do Turnieju zgłosiło się 84 osoby z 14 ośrodków.

Sponsorami turnieju byli:

- ZAKŁADY SPOŻYWCZE „BONA” sp. z o.o. w Łomży

- Stowarzyszenie „DLATEGO WARTO” w Łomży

- Hurtownia budowlana Farmal w Łomży

- Kalisto – Zakład Stolarski

- Zakłady Mięsne MORLINY SA

- DANTEX Generalny dystrybutor wędlin, mięsa i drobiu świeżego

- Sklep Spożywczy K1 w Łomży

- Firma RADAWAY kabiny prysznicowe w Swarzędzu

- Auto Depczyńscy autoryzowany diler KIA

Dziękujemy za sportowe wrażenia, jak zwykle nie zabrakło wielu emocji oraz ciekawych rozgrywek sportowych. Miło było widzieć po raz kolejny osoby z poprzedniego roku turnieju jak również poznać nowych zawodników z różnych placówek. Cieszymy się że w tak wspaniałej atmosferze odbył się kolejny Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Łomża 2016.


 

Poszukaj swojej jabłoni

Email Drukuj

 

img 20170220_094519
W ramach realizacji zadania publicznego - organizacja    otwartych imprez kulturalnych 2016 roku, grupa   tearalna "Gesty" Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łomży  pracuje nad nowym przedstawieniem pt. "Poszukaj   swojej jabłoni". Jest to uniwersalna opowieść o   poszukiwaniu miłości i akceptacji przez niepoprawnych romantyków, marzących o czymś innym niż kariera czy zdobycie majątku. Od maja tego roku, codzinnie odywają się pracowite próby, trwa praca nad dekoracjami oraz kostiumami. Zarząd Stowarzyszenia trzyma kciuki za pomyślność projektu i czeka z niecierpliwością na premierę spektaklu. Powodzenia dla aktorów z warsztatu oraz dla reżyserki przedstawienia pani Anny Starachowskiej jak również dla pani Anny Tomczuk oraz Beaty Kiełczewskiej-Szmit, które nieustannie czuwają nad sprawami organizacyjnymi i technicznymi całego przedswięwzięcia. 

 

Wieczór bałkański

Email Drukuj

29.12.2016 r. wybraliśmy się do Warszawy do teatru "Buffo" na spektakl muzyczny "Wieczór Bałkański". Znani aktorzy show – biznesu, między innymi: Janusz Józefowicz, Natasza Urbańska i Janusz Stokłosa zaprosili nas w świat wspaniałej muzyki. Każda piosenka i utwór miał swój niepowtarzalny klimat a dzięki niezwykłej oprawie profesjonalnych tancerzy cały spektakl był niezapomnianym widowiskiem. Efektowna scenograwia, efekty świeltne, muzyka na żywo oraz wspaniałe występy artystów zapadną nam na długo w pamięci. To był kolejny udany wyjazd współorganizowany przez Stowarzyszenie i Warsztat Terapii Zajęciowej w Łomży.

Dziękujemy :  )

 

Wesprzyj nas

Email Drukuj

.

 

Wesołych Świąt !!!

Email Drukuj

alt